جاروبرقی

آموزش تعمیرات جاروبرقی

آموزش تعمیر جاروبرقی (آموزش برد جاروبرقی)

عیب یابی ، تعمیر و راه اندازی جاروبرقی

جاروبرقی از لوازم برقی پر مصرف در منازل است که نقش مهمی در نظافت و بهداشت عمومی دارد. یک جاروبرقی خوب با مکش مناسب می تواند حتی غبارهایی که با چشم دیده نمی شوند را نیز از لابلای فرش و موکت بیرون بکشد. استفاده مداوم از جاروبرقی می تواند موجب آسیب به قطعات داخلی دستگاه می شود. آموزش تعمیر جاروبرقی در خانه به مواردی که اغلب در منازل موجب عدم کارکرد دستگاه می شود اشاره دارد و راهکارهایی را برای رفع عیب و تعمیرات جاروبرقی در خانه پیشنهاد می دهد. قبل از هر اقدامی باید علت اصلی مشکل را پیدا کرد.

جاروبرقی روشن نمی شود – جریان برق پریز قطع شده – کابل سیم جمع کن قطعی دارد – خرابی کلید قطع و وصل جاروبرقی – رله سوخته است – اشکال در موتور جاروبرقی – جارو برقی قدرت خوبی ندارد – خرابی کلکتور – خرابی زغال موتور – خرابی یاتاقان یا بلبریگ ها – نیم سوز شدن موتور – جاروبرقی مکش ضعیفی دارد

  • پر بودن کیسه جاروبرقی یکی از اصلی ترین دلایل مکش ضعیف دستگاه است. گاهی فراموش می کنیم کیسه را تعویض کنیم و به مرور دیگر جایی برای آشغال ها باقی نمی ماند. کیسه زباله را تعویض کنید تا به دستگاه فشار وارد نشود. کیسه های پر موجب عدم مکش جاروبرقی خواهد شد. برخی از برندهای جاروبرقی دارای کیسه نیستند در این صورت محفظه آشغال را از نظر پر بودن بررسی کنید.
  • لوله های جاروبرقی را از جهت انسداد بررسی کنید. وجود مانع و گرفتگی در لوله و خرطومی به شدت مکش جاروبرقی را کم می کند. تمیز بودن برس جاروبرقی نیز اهمیت زیادی در مکش دارد. در اغلب موارد برس پر از مو شده و کارایی خوبی ندارد. به خصوص اگر از سگ و گربه خانگی نگهداری می کنید، احتمال کثیف بودن برس و درگیری موها خیلی بیشتر است.
  • سوراخ شدن لوله خرطومی هم یکی از دلایل کشش ضعیف جاروبرقی است! در واقع بخشی از قدرت مکش دستگاه از طریق همین سوراخ به هدر می رود. سوراخ و ترک های ریز روی خرطومی با چشم هم قابل مشاهده هستند. در این مورد می توانید با خرید یک خرطومی دیگر مشکل را برطرف کنید.
  • گاهی فیلتر جاروبرقی بیش از حد کثیف شده و تمام روزنه های آن مسدود می باشد. شستن و تمیزکردن مرتب فیلتر جاروبرقی بر قدرت مکش دستگاه بسیار تاثیر دارد. برای دسترسی به فیلتر، کاتالوگ دستگاه را بررسی کنید.
  • بوی سوختگی سیم پیچ و کاهش شدید قدرت مکندگی جاروبرقی نشانه نیم سوز شدن موتور جاروبرقی و در نهایت از کار افتادن آن خواهد شد .

در دوره آموزش تعمیرات جارو برقی، آموزش تعمیر جاروبرقی بوش، آموزش تعمیر جاروبرقی سامسونگ، آموزش تعمیر جاروبرقی ال جی، تعمیر جاروبرقی پاناسونیک، تعمیر جاروبرقی پارس خزر، اموزش تعمیر جاروبرقی فیلیپس، اموزش تعمیر جاروبرقی دوو، تعمیر موتور جاروبرقی و تعمیر سیم جمع کن کلیه برندها از جمله مثالهای اصلی در کلاس است.

آموزش تعمیر برد جاروبرقی

آموزش ساختمان و اجزای تشکیل دهنده جاروبرقی

شناخت و آموزش تعمیر موتور جاروبرقی مهمترین قسمت الکتریکی از مهمترین بخش های جارو محسوب میشود.

آشنایی مدار های الکتریکی و الکترونیکی در جارو برقی ها که ساده ترین نوع مدار الکتریکی جارو برقی کلید (معمولا” دو حالته ) روشن و خاموش و همچنین لامپ (در بعضی موارد ) است. کلید ها از نوع فشاری بوده و سر راه فاز یا نول اصلی مدار قرار می گیرند.لامپ خبر در اکثر جارو ها با اتصال کابل جارو به پریز برق روشن شده و بیانگر آمادگی دستگاه جهت آغاز به کار است.

اجزای جارو برقی

جارو های مذکور در واقع مجهز به ترانس ایزوله هستند. ترانس ایزوله یک رله مغناطیسی است که از سیم پیچ با اهم بالا به منظور ایجاد میدان مغناطیسی جهت جذب اهرم کلید استفاده نموده و علاوه بر اهرم از هسته فلزی و کلید متصل به اهرم تشکیل شده است.عبور جریان در رله میدان مغناطیسی لازم جهت جذب اهرم را فراهم می آورد.کلید ترانس ایزوله، تیغه های قوی جهت عبور فاز اصلی مدار را داراست از اینرو با بسته شدن کلید، فاز به موتور رسیده واز آنجا که نول قبلا” به موتور داده شده بود شروع به کار می کند.علاوه بر قطعات مذکور در بعضی از جارو ها مانند الکترولوکس از کلید های فشاری مخصوص (میکروسوئیچ) استفاده شده که اگر قطعات بدنه (در پوش پشت موتور) و یا بدنه مخصوص موتور یا بدنه مربوط به جمع آوری زباله درست بسته نشوند، این کلید ها در حالت باز بوده و مدار داخلی قطع است (ادامه توضیحات در کلاس تعمیر جاروبرقی)در بعضی مدل های دیگر سر راه موتور از فیوز حرارتی (اورلود ) استفاده شده که با پر شدن کیسه زباله و به تبع آن افزایش جریان موتور، این قطعه تحریک شده و موتور را خاموش می کند.همچنین در بعضی از جارو ها یک مدار الکترونیکی تنظیم کننده دستی ولتاژ کار موتور (دیمر) نیز در نظر گرفته شده که بتوسط گردش ولوم این مدار میتوان موتور را در توان های مختلف بکار گرفت.

آموزش اجزاء مکانیکی جاروبرقی

آشنایی با بدنه دستگاه  شکل ظاهری قطعات مکانیکی جارو ها بر عکس قسمت الکتریکی از تنوع بسیار زیادی برخوردار است.به طوری که هر سازنده بر حسب طراحی خاص خود، ساختمان خارجی دستگاه را می سازد. در ضمن هدف سازندگان این نوع وسیله این است که تا حد امکان تولیدشان از نظر ظاهری با محصولات کارخانه های مشابه متفاوت باشد، در نتیجه نمی توان یک استاندارد واحد برای قسمت مکانیکی این وسیله اتخاذ کرده وبه عنوان مسئله تعمیر و نگهداری مطرح ساخت.

بنابراین یک نمونه را که در کلاس تعمیر جاروبرقی توضیح داده خواهد شد انتخاب کرده و به عنوان الگو مورد بررسی قرار می دهیم. بدنه دستگاه جارو برقی معمولا” از دو قسمت اساسی تشکیل می شود :یک قسمت در بر گیرنده موتور، کلید، سیم جمع کن، لامپ خبر و احتمالا” مدار الکتریکی کنترل دور موتور و قسمت دیگر جایگاه قرار گیری کیسه زباله است.

آموزش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقیآموزش تعمیر و خرابی سیم جمع کن : سیم جمع کن را می توان عضو مشترک قطعات الکتریکی و مکانیکی دانست. قسمت الکتریکی آن عبارت است از کابل برق و دو شاخه و پلاتین های اتصال برق به حلقه های مسی، شاخک های انتقال برق به داخل جارو. استفاده از سیم جمع کن ، علاوه بر آنکه کابل برق دستگاه را در هنگام خاموشی، از نظر پنهان نموده و خطر آسیب رسیدن به آن را کاهش میدهد. برای آنکه ارتباط برق موتور با شبکه در این زمان (هنگام کشیدن کابل یا حرکت جارو برقی) قطع نشود شاخک های ثابت که به ریل پایین و دیگری به ریل بالا متصلند در تمام لحظات ارتباط را حفظ نموده و از آنجا که حالت فنری دارند به ریل ها و در واقع سیم جمع کن اجازه چرخش می دهند و از سوی دیگر فاز و نول را دریافت نموده و به داخل جارو و موتور می رسانند. در شکل زیر ریل ها و سیم جمع کن و دو نمونه مدار الکتریکی جارو برقی به همراه سیم جمع کن نشان داده شده است.

آموزش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

شناخت و تعمیر فیلتر: با روشن شدن موتور جارو برقی، هوا به داخل آن مکیده شده و زباله را جمع آوری می کند. هوایی که به داخل جارو مکیده می شود علاوه بر زباله گرد و غبار را نیز بهمراه خواهد داشت. اگر ذرات غبار از هوای مکیده شده جدا نگردند، هوایی که از قسمت موتور خارج می شود به داخل منزل نفوذ نموده و محیط را آلوده می سازد. برای رسیدن به این منظور سر راه هوای خروجی از کیسه و قبل از آن که این هوا به قسمت موتور برسد از لایه های اسفنجی استفاده می شود . اسفنج فشرده در واقع نقش فیلتر یا پاک کننده هوای خروجی را بر عهده دارد.آموزش تعمیر موتور جاروبرقی