غذاساز برقی

راهنمای خرید یک غذاساز مناسب

غذاساز ساده بهتر است یا مدلی که مخلوط‌کن و آبمیوه‌گیری هم داشته باشد؟

اولین نکته‌ای که در این مورد باید در نظر داشته باشید این است که هر چقدر تعداد عملکردهای غذاساز بیشتر شود ظروف و وسایل مربوط به آن هم بیشتر می‌شود و فضای بیشتری برای نگهداری متعلقات غذاساز لازم دارید. پس اگر در آشپزخانه‌تان محدودیت فضا دارید بهتر است سراغ غذاساز های ساده‌تر بروید.

نکته دیگر اینکه اگر خودتان مخلوط‌کن یا آبمیوه‌گیری هم دارید دیگر لزومی ندارد سراغ غذاسازی بروید که این عملکردها را داشته باشد. چرا که هم هزینه بیشتر و اضافه‌ای باید پرداخت کنید، هم اینکه معمولا دستگاه‌هایی که تخصصی یک عملکرد را انجام می‌دهند کارایی بیشتری در آن عملکرد دارد. به عنوان مثال در اکثریت قریب به اتفاق غذاساز هایی که آبمیوه‌گیری هم دارند نباید انتظار داشته باشید که به خوبی یک دستگاه مخصوص آبمیوه‌گیری تک‌کاره برای‌تان آبمیوه بگیرد.

مورد آخر اینکه باید ببینید چقدر از غذاسازتان استفاده می‌کنید. اگر شما وقت زیادی را صرف آشپزی و درست کردن غذا و نوشیدنی می‌کنید و حجم زیادی از غذا و نوشیدنی آماده می‌کنید یک غذاساز همه‌کاره برای شما مناسب‌تر است. به این ترتیب لازم نیست در طول روز چندین بار سراغ دستگاه‌های مختلف بروید و می‌توانید همه کارهایتان را با یک دستگاه چندکاره انجام دهید.

غذاسازها تا چه اندازه از خود صدا تولید می‌کنند؟

باید این موضوع را پذیرفت که غذاساز یک وسیله پر سروصدا است! اگر به دنبال یک مدل بی سروصدا هستید که کاملا رضایت شما را از کم بودن صدایش جلب کند، به احتمال زیاد موفق نمی‌شوید آن را پیدا کنید! نتایج به دست آمده از اندازه‌گیری صدای تولیدی از مدل‌های مختلف نشان می‌دهد که صدای ایجاد شده توط اکثر غذاساز ها در بازه ۶۸ دسی‌بل تا ۹۰ دسی‌بل قرار می‌گیرد.

جالب است بدانید که صدای ناشی از یک گفتگوی معمولی حدود ۶۰ دسی‌بل است! و ترافیک شهری حدود ۸۰ دسی‌بل سروصدا به همراه دارد! به این ترتیب احتمالا حتی هنگام استفاده از کم‌صداترین غذاساز هم برای داشتن مکالمه با شخص دیگری، لازم است صدای‌تان را بلند کنید تا بتوانید به خوبی صدای یکدیگر را بشنوید!

صدای ایجاد شده توسط مدل‌های نسبتا پر سروصدا به اندازه‌ای است که انگار یک موتورسیکلت در فاصله ۸ متری شما دارد گاز می‌دهد! پس درست است که همه غذاساز ها میزانی از صدا ایجاد می‌کنند اما اگر در هنگام خرید به این نکته توجه نکنید ممکن است غذاسازی بخرید که کار کردن با آن به حدی آزاردهنده باشد که انگیزه‌ای برای استفاده از آن نداشته باشید.

پیش ار خرید باید به کدام ویژگی‌های غذاساز ها بیشتر دقت کنیم؟

فضای مورد نیاز

می‌خواهید غذاساز تان را کجا قرار دهید؟ از آنجایی که غذاساز دستیار شما در پختن غذاست، بهتر است دم‌دست‌تان باشد. پس دقت کنید که اندازه مدل مورد نظرتان با فضایی که در آشپزخانه در اختیار دارید تناسب داشته باشد. از طرف دیگر غذاساز ها معمولا چندین تکه و قطعه جدا از خود دارند. پس دقت کنید چه میزان فضا برای نگهداری آن‌ها دارید.

اندازه ظرف غذاساز

اندازه ظرف غذاساز در مدل‌های مختلف متفاوت است. بنابراین مهم است مدلی را انتخاب کنید که گنجایش ظرف آن با میزان نیاز شما تناسب داشته باشد. اگر تعداد افراد خانواده‌تان بیش از ۴ نفر است یا اینکه اهل مهمانی دادن هستید، دقت کنید مدلی را انتخاب کنید که ظرف نسبتا بزرگی داشته باشد.

اگر ظرف غذاساز متناسب با نیازتان نباشد مجبور می‌شوید برای هر عملکرد چندین بار از آن استفاده کنید. این موضوع هم باعث افزایش مصرف و هزینه برق می‌شود و هم یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های این دستگاه که صرفه‌جویی در زمان است را زیر سوال می‌برد. این نکته هم یادتان نرود که اگر غذاسازی که مدنظر دارید مخلوط‌کن هم دارد به گنجایش پارچ مخلوط‌کن هم توجه کنید.

عملکردهای غذاساز

هر غذاسازی تعداد مشخصی از عملکردها را دارد و نمی‌توانید مدلی پیدا کنید که بتواند تمام عملکردها را در اختیار شما بگذارد. پس مهم است بدانید کدام عملکردها برای شما در اولویت هستند و آیا مدلی که در نظر دارید این عملکردها را دارد یا خیر.

عملکردهایی که می‌توانید در غذاسازها دنبال آن باشید عمدتا عبارتند از: یخ خردکن، آب مرکبات گیری، آب‌میوه گیری، آسیاب، خردکن کوچک، رنده ریز و درشت، رنده نگینی، رنده چیپس‌ساز، رنده رشته‌ساز، رنده خلال‌کن، پوره‌ساز، رب‌ساز، خمیر زن و همزن.

قابلیت پالس «Pulse» یا عملکرد لحظه‌ای

عملکرد لحظه‌ای چرخش‌های پرقدرت، اما لحظه‌ای و منقطع  ایجاد می‌کند. این قابلیت کمک می‌کند تا مواد داخل ظرف غذاساز به صورت یکنواخت‌تری در حجم ظرف قرار بگیرند و مخلوط یکنواخت‌تری از مواد اولیه به‌دست آید. این قابلیت مخصوصا در مواقعی که مقدار مواد اولیه، قسمت کمی از گنجایش ظرف خرد کن را تشکیل می‌دهد، می‌تواند کارایی دستگاه را بالاتر ببرد.

اندازه‌ دهانه ظرف غذاساز

اگر برای خرد کردن سبزیجات و مواد اولیه نسبتا بزرگ از غذاساز استفاده می‌کنید، مهم است که اندازه دهانه به قدر کافی بزرگ باشد. وگرنه مجبورید انرژی و زمان اضافه‌ای صرف کوچک‌تر کردن مواد اولیه بکنید. البته دقت داشته باشید که طراحی دهانه باید به گونه‌ای باشد که ضمن اینکه ظرفیت ورودی قابل قبولی دارد، مواد اولیه هنگام کار با دستگاه از آن خارج نشوند.

تعداد تنظیمات سرعت

تعداد تنظیمات سرعت در غذاساز های مختلف متفاوت است. برخی از غذاساز ها به همان دو حالت روشن و خاموش بسنده کرده‌اند اما در برخی مدل‌ها تا ۱۵ حالت سرعت در نظر گرفته شده است. این سرعت‌های متفاوت می‌توانند بسته به عملکردی که مد نظرتان است کارایی دستگاه را بالاتر ببرند. مثلا برای عملکرد خردکن ریز و چیپس‌ساز سرعت بیشتر، نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت.

جنس بدنه و ظرف غذاساز

جنس بدنه می‌تواند عامل تاثیرگذاری در دوام دستگاه باشد و بهتر است از جنسی باشد که استحکام بیشتری به همراه داشته باشد؛ مثلا استیل ضدزنگ. به رنگ بدنه هم دقت کنید. چرا که غذاساز دستگاه پر استفاده‌ای است و چون هنگام کار با مواد اولیه به آن زیاد دست می‌زنید ممکن است روی بدنه آن لکه بیفتد. پس رنگ‌هایی که کمتر رنگ می‌گیرند و لکه روی آن‌ها مشخص می‌شود انتخاب بهتری به نظر می‌رسند.

ظرف‌ غذاساز هم معمولا یا شیشه‌ای و پلاستیکی و شفاف هستند یا استیل. ظرف‌های شیشه‌ای و پلاستیکی به دلیل اینکه شفاف هستند و فرآیند آماده‌سازی مواد اولیه در آن‌ها قابل مشاهده است جذاب‌ترند. اما با گذشت زمان احتمال رنگ گرفتن و یا خش‌دار شدن آن‌ها وجود دارد. مدل‌های استیل دوام بیشتری دارند اما ظاهر چندان جذابی ندارند و نمی‌توانید مراحل آماده‌سازی غذا در آن‌ها را مشاهده کنید.

در انتها باید بگوییم یکی از مهم‌ترین نکات در خرید غذاساز توجه به نیازتان است. افراد زیادی غذاسازهای چندکاره با ظروف و متعلقات بسیار می‌خرند اما در نهایت از یک یا دو عملکرد آن بیشتر استفاده نمی‌کنند و قطعات دیگر در کمدها و کابینت‌های آشپزخانه خاک می‌خورند.

فقط فضای آشپزخانه‌شان بیشتر اشغال شده و هزینه بیشتری پرداخت کرده‌اند. پس به تناسب نیازتان و قابلیت‌های غذاساز توجه ویژه داشته باشید. امیدواریم با دانستن این نکات، انتخاب خوبی داشته باشید و از غذاساز موردنظرتان به خوبی در کارهای آشپزخانه کمک بگیرید.

۱۰ غذا ساز برتر بازار ایران

بهترین غذاساز مخصوص نو عروسان و آشپزهای حرفه‌ای

غذاساز یکی از دستگاه هایی است که با آن می توانید لذت یک آشپزی حرفه ای را تجربه کنید. برای خیلی ها آماده کردن مواد اولیه و استفاده از آن ها یک فرایند تکراری و خسته کننده است اما با یک غذاساز مناسب قادر خواهید بود کارها را آسان تر و و با سرعت بیشتری انجام دهید. غذا سازهای موجود در بازار دارای امکانات یکسانی نیستند بنابراین در فرایند انتخاب باید توجه کرد از دستگاه چه می خواهیم و در واقع چه کارهایی را قرار است با آن انجام دهیم و بعد با توجه به الویت ها بهترین غذاساز را برای خود انتخاب کنیم.

در این مطلب قصد داریم بهترین غذا ساز های بازار را (۱۰ غذا ساز برتر) معرفی کنیم تا بتوانید انتخابی رضایت بخش برای خود رقم بزنید. همچنین پیشنهادهای اضافه ای برای شما خواهیم داشت با ما همراه باشید:

۱- غذاساز بوش مدل MCM68885

غذاساز بوش مدل MCM68885 با موتوری قدرتمند قابلیت اتصال ظرف خرد کن را دارد که البته این امکان به واسطه تیغه و دیسک های رنده برای کارهایی نظیر ریز کردن، خرد کردن و رنده در اشکال مختلف وجود خواهد داشت. این محصول علاوه بر همزن دارای پارچ مخلوط‌ کن است که می توانید انواع آب میوه و البته مخلوط های مایع و اسموتی را با آن سرو کنید. برای این غذا ساز پایه های ضد لغزش در نظر گرفته شده تا از تکان خوردن دستگاه جلوگیری کنند.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۶٫۳ کیلوگرم
پلاستیک و فلز
استیل ضد زنگ
۱۲۵۰ وات
ویژگی هامخلوط کن
یخ خردکن
رنده ریز
رنده درشت
رنده چیپس ساز
خمیر زن
همزن
سایر مشخصاتعملکرد لحظه‌ای (Pulse)
حجم ظرف خردکن: ۳٫۹ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک
ظرفیت مخلوط کن: ۱٫۵ لیتر
جنس پارچ مخلوط کن: پلاستیک
تعداد دیسک رنده: ۲ عدد
پایه ضد لغزش
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
محفظه نگهداری اقلام همراه
محفظه جمع آوری سیم برق
طول سیم: ۱٫۱ متر

۲- غذاساز فیلیپس مدل HR7778

غذا‌ساز فیلیپس (Philips) مدل HR7778 دارای مخلوط‌ کن، آب مرکبات گیری، خرد کن، آبمیوه گیری پلاستیکی، دیسک‌های رنده و برش‌ زن متنوع که برای تهیه انواع غذا و نوشیدنی می توانید از آن ها استفاده کنید و وجود همزن دوگانه که برای هم زدن سس‌ها و خمیرهای سبک ایده آل خواهد بود. همچنین فیلیپس برای این محصول یک آب میوه گیری هم در نظر گرفته است که بتواند میوه هایی که شاید به اندازه ی مرکبات آب نداشته باشند را آبگیری کند و ترکیبی خوشمزه از آب میوه و لرد و پالپ تحویل دهد. همچنین دستگاه برای حفظ ایمنی در صورت استفاده ی نادرست روشن نمی شود بنابراین نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۱۱٫۵ کیلوگرم
استیل ضد زنگ
استیل ضد زنگ
۱۳۰۰ وات
ویژگی هاخردکن (ظرف اصلی)
مخلوط کن
یخ خردکن
آب مرکبات گیری
آبمیوه گیری
آسیاب
رنده ریز
رنده درشت
رنده چیپس ساز
رنده رشته ساز
رنده خلال کن
خمیر زن
همزن
سایر مشخصاتعملکرد لحظه‌ای (Pulse)
فناوری PowerChop: امکان خرد کردن مواد نرم و سخت
میزان صدا: ۸۶ دسی بل
حجم ظرف خردکن: ۳٫۴ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک
ظرفیت مخلوط کن: ۱٫۵ لیتر
جنس پارچ مخلوط کن: پلاستیک
تعداد دیسک رنده: ۵ عدد
دیسک چیپس ساز: قابل تنظیم از ۱ تا ۷ میلی متر
پیچ تنظیم برای تنظیم قدرت دستگاه در سرعت‌های مختلف
کلیدهای از پیش تنظیم شده برای عملکرد خاص: خردکردن یخ، زدن خمیر و همزدن کرم
آبمیوه گیری با دهانه بسیار عریض
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
محفظه نگهداری اقلام همراه
پایه ضد لغزش
یک عدد کاردک پلاستیکی برای تمیزکردن و خارج‌کردن مواد
یک عدد برس جهت تمیز کردن قطعات
محفظه جمع آوری سیم برق
طول سیم: ۱٫۲ متر

غذاساز فیلیپس مدل HR7628/00

غذاساز فیلیپس مدل HR7628/00 علاوه بر خردکن و انواع رنده دارای دیسک امولسیون ساز، پوره ساز و رب ساز، خمیر زن و مخلوط کن است که اگر از پلاستیک بودن بدنه با توجه به قیمت کمتر نسبت به مدل HR7778 این برند، چشم پوشی کنیم می توان آن را یکی از محصولات با کیفیت بازار دانست.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۳٫۶ کیلوگرم
پلاستیک
استیل ضد زنگ
۶۵۰ وات
ویژگی هاخردکن (ظرف اصلی)
مخلوط کن
یخ خردکن
رنده ریز
رنده درشت
رنده چیپس ساز
دیسک امولسیون ساز
پوره ساز و رب ساز
خمیر زن
سایر مشخصاتتعداد تنظیمات سرعت: دو سرعته
عملکرد لحظه‌ای (Pulse)
مجهز به فناوری PowerChop
حجم ظرف خردکن: ۲٫۱ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک
ظرفیت مخلوط کن: ۱٫۷۵ لیتر
جنس پارچ مخلوط کن: پلاستیک
تعداد دیسک رنده: ۳ عدد
پایه ضد لغزش
دارای ۲۵ عملکرد متنوع
دارای ابزار امولسیفایر برای تهیه خامه
هم زدن تخم مرغ و تهیه سس
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
محفظه جمع آوری سیم برق
طول سیم: ۱ متر
برنده جایزه iF سال ۲۰۱۳

۳- غذاساز براون مدل K700

با غذاساز براون مدل K700 می توانید آب مرکبات و میوه ها را بگیرید و از خمیر زن و خرد کن استفاده کنید. وجود تیغه های مختلف این امکان را خواهد داد که بتوانید سبزیجات را برش دهید یا چیپس تهیه کنید. همچنین سیستم الکترونیکی دستگاه از زیاد پر شدن دستگاه جلوگیری می‌کند.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۶ کیلوگرم
پلاستیک
استیل ضدزنگ
۶۰۰ وات
ویژگی هاخردکن (ظرف اصلی)
آب مرکبات گیری
آبمیوه گیری
خردکن کوچک
رنده ریز
رنده درشت
رنده چیپس ساز
خمیر زن
سایر مشخصاتعملکرد لحظه‌ای (Pulse)
موتور بی صدا
حجم ظرف خردکن: ۱ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک
تعداد دیسک رنده: ۵ عدد
مخزن ۲ لیتری برای حجم بالا
مخزن ۰/۷۵ لیتری برای خردکن و همزن
قطعات فلزی از جنس استیل ضد زنگ
محفظه نگهدار ی سیم
تیغه های ریز کن، حلقه کن و رنده
سیستم الکترونیکی برای جلوگیری از پر شدن بیش از حد دستگاه
سیستم دو گانه ایمن
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
محفظه جمع آوری سیم برق
طول سیم: حدود ۱ متر

غذاساز براون مدل FP3020

براون (Braun) غذاساز مدل FP3020 خود را، با آب مرکبات گیر، خردکن، تیغه‌ی خمیرزن، رنده ریز ودرشت و رنده چیپس ساز به بازار عرضه کرده است. قابلیت تنظیم سرعت، قابلیت شستشوی قطعات جانبی در ماشین ظرف‌ شویی از دیگر ویژگی های این محصول است.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۴٫۴ کیلوگرم
پلاستیک
استیل
۶۰۰ وات
ویژگی هاخردکن (ظرف اصلی)
آب مرکبات گیری
تعداد دیسک رنده: ۴ عدد
رنده ریز
رنده درشت
رنده چیپس ساز
رنده خلال کن
خمیر زن
سایر مشخصاتعملکرد لحظه‌ای (Pulse)
حجم ظرف خردکن: ۲٫۱ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
پایه ضد لغزش
موتور بی صدا و قدرتمند ۶۰۰ وات
چند سرعته و دارای سیستم پالس
محفظه جمع آوری سیم برق
طول سیم: حدود ۱ متر

۴- غذاساز کنوود مدل FPM810

غذاساز کنوود مدل FPM810 از بدنه ای با جنس آلومینیوم برس خورده، ساخته شده که زیبایی خاصی به دستگاه بخشیده است. این محصول توانایی گرفتن آب مرکبات را دارد و از تیغه برش، خردکن و رنده های متنوعی بهره می برد که کمک بزرگی برای هر آشپزی خواهد بود. وجود پارچ مخلوط‌ کن، همزن دو قلو و ترازو از دیگر ویژگی های یکی از بهترین غذا ساز های بازار است. طراحی سیستم ایمنی دستگاه، آن را در برابر استفاده ناصحیح ایمن می کند و تا زمان قرار گرفتن ظرف غذاساز در جای صحیح و یا بسته شدن درب روشن نمی شود.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۱۲٫۶ کیلوگرم
فلز برس خورده
استیل ضد زنگ
۱۰۰۰ وات
ویژگی هاخردکن (ظرف اصلی)
مخلوط کن
آب مرکبات گیری
خردکن کوچک
رنده ریز
رنده درشت
رنده چیپس ساز
رنده رشته ساز
پوره ساز و رب ساز
خمیر زن
همزن
سایر مشخصاتصفحه نمایشگر
عملکرد لحظه‌ای (Pulse)
ظرفیت مخلوط کن: ۱٫۷ لیتر
جنس پارچ مخلوط کن: شیشه
حجم ظرف خردکن: ۳٫۵ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک ضدخش و نشکن
تعداد دیسک رنده: ۵ عدد
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
محفظه نگهداری اقلام همراه
پایه ضد لغزش
کاردک
دیسک برش تزئینی
درپوش محافظ جهت جلوگیری از پاشیدن مواد به بیرون
ترازوی توکار، از صفر تا ۳ کیلوگرم به همراه سینی مخصوص
سیستم هماهنگ کننده توان موتور با قطعات جانبی
پارچ مخلوط کن با قابلیت مخلوط کردن مواد داغ و سرد
دارای Eco mode با ۵۰ درصد صرفه جویی در انرژی
محفظه جمع آوری سیم برق
طول سیم: حدود ۱ متر

غذاساز کنوود مدل FPM270

غذاساز کنوود (Kenwood) مدل FPM270 جنس تیغه‌ی آن از استیل و دارای ۲۸ عملکرد است. این محصول کم صدا غیر از خرد کن و انواع رنده قابلیت های دیگری از جمله آبمیوه‌ گیری، آب مرکبات گیری، آسیاب، همزن را دارد. همچنین برای شسشتوی لوازم جانبی در ماشین ظرف‌شویی مشکلی نخواهید داشت.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۴٫۰۶ کیلوگرم
پلاستیک و آلومینیوم
استیل
۷۵۰ وات
ویژگی هاخردکن (ظرف اصلی)
مخلوط کن
آب مرکبات گیری
آبمیوه گیری
آسیاب
رنده ریز
رنده درشت
رنده چیپس ساز
خمیر زن
همزن
سایر مشخصاتعملکرد لحظه‌ای (Pulse)
حجم ظرف خردکن: ۲٫۱ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک
ظرفیت مخلوط کن: ۱٫۲ لیتر
جنس پارچ مخلوط کن: شیشه
تعداد دیسک رنده: ۳ عدد
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
پایه ضد لغزش
کاردک
کم صدا
دارای ۲۸ عملکرد
محفظه جمع آوری سیم برق
طول سیم: حدود ۱ متر

۵- غذاساز مولینکس مدل FP828H10

غداساز مولینکس مدل FP828H10 با تیغه هایی از جنس استیل ضد زنگ و امکاناتی نظیر مخلوط کن، خردکن کوچک، آب مرکبات گیر و رنده‌های مختلف یکی از بهترین غذا ساز های مولینکس است.

جنس بدنه
جنس تیغه
توان
پلاستیک
استیل ضدزنگ
۱۲۰۰ وات
ویژگی هاخردکن (ظرف اصلی)
مخلوط کن
آب مرکبات گیری
آسیاب
رنده ریز
رنده درشت
رنده چیپس ساز
خمیر زن
همزن
سایر مشخصاتعملکرد لحظه‌ای (Pulse)
حجم ظرف خردکن: ۳ لیتر
جنس ظرف خردکن: استیل ضدزنگ
ظرفیت مخلوط کن: ۲ لیتر
جنس پارچ مخلوط کن: پلاستیک
تعداد دیسک رنده: ۳ عدد
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
محفظه نگهداری اقلام همراه
طول سیم: ۰٫۹ متر
پایه ضد لغزش
کاردک
پیمانه اندازه‌گیری
دارای سه دیسک رنده ریز، متوسط و درشت
امکان تهیه چیپس با دو ضخامت متفاوت با استفاده از دیسک‌های رنده
دارای دکمه‌های پیش‌فرض

غذاساز مولینکس مدل FP5241

در غذاساز مولینکس (Moulinex) مدل FP5241 جنس بدنه با جود پلاستیک بودن از کیفیت خوبی برخوردار است و برای تهیه غذا، نوشیدنی، سس و… می توانید از مخلوط کن، آب مرکبات گیری، خردکن، دیسک امولسیون ساز، رنده و برش‌زن یا اسلایسر استفاده کنید. همچنن طراحی پایه‌ به گونه ای بوده که در زمان فعالیت، دستگاه لغزش زیاد نداشته باشد.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۲ کیلوگرم
پلاستیک
استیل ضدزنگ
۷۵۰ وات
ویژگی هاخردکن (ظرف اصلی)
مخلوط کن
آب مرکبات گیری
رنده درشت
رنده چیپس ساز
دیسک امولسیون ساز
سایر مشخصاتعملکرد لحظه‌ای (Pulse)
حجم ظرف خردکن: ۰٫۶ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک
ظرفیت مخلوط کن: ۱ لیتر
جنس پارچ مخلوط کن: پلاستیک
تعداد دیسک رنده: ۱ عدد
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
پایه ضد لغزش
پارچ مخلوط کن
متعلقات آب مرکبات گیری
محفظه جمع آوری سیم برق
طول سیم: ۰٫۹ متر

۶- غذاساز پاناسونیک مدل MK-F500

غذاساز پاناسونیک مدل MK-F500 با رنگ سفید به بازار عرضه شده است که در عین زیبایی می توانید با اتصال تیغه ها و صفحات برش از قابلیت های متنوع آن بهره مند شوید. این محصول دارای مخلوط کن و قطعه آب مرکبات گیری است که کمک می کند مخلوط های متنوع ، اسموتی و نوشیدنی تهیه کنید. آسیاب برای تهیه‌ی پودرهای ادویه، قهوه و… و سبدی برای آبکش کردن سبزیجات در نظر گرفته شده است. وجود تیغه‌های همزن و خمیر زن به هر چه کامل تر بودن این غذا ساز کمک کرده است. این دستگاه در مقابل خطرات استفاده ی نادرست ایمن خواهد بود.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۵٫۳۱ کیلوگرم
پلاستیک
استیل ضدزنگ
۱۰۰۰ وات
ویژگی هاخردکن (ظرف اصلی)
مخلوط کن
آب مرکبات گیری
آسیاب
رنده ریز
رنده درشت
رنده چیپس ساز
رنده خلال کن
خمیر زن
همزن
سایر مشخصاتعملکرد لحظه‌ای (Pulse)
حجم ظرف خردکن: ۲٫۵ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک
ظرفیت مخلوط کن: ۱ لیتر
جنس پارچ مخلوط کن: پلاستیک
تعداد دیسک رنده: ۵ عدد
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
محفظه نگهداری اقلام همراه
طول سیم: حدود ۱ متر
پایه ضد لغزش
دارای آبکش سبزیجات
دارای ۳۳ عملکرد

۷- غذاساز فلر مدل HB 851

غذاساز فلر مدل HB 851 با توان ۸۰۰ وات، با یک دکمه قابلیت تنظیم سرعت های مختلف و البته سرعت توربو را دارد. وجود تیغه های چیپس کن، رنده کن، نگینی زن، خمیرزن و خردکن از دیگر امکانات این محصول است.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۲٫۵ کیلوگرم
پلاستیک
استیل ضدزنگ
۸۰۰ وات
ویژگی هاخرد کن
رنده
رنده چیپس ساز
رنده نگینی
خمیر زن
همزن و خامه‌زن
سایر مشخصاتعملکرد توربو (Turbo)
حجم ظرف خردکن: ۳٫۱ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک
ظرفیت مخزن غذاساز: ۸٫۱ لیتر
پیمانه مدرج ۱ لیتری
تعداد تیغه‌ها و قطعات جانبی: ۱۰
قابلیت استفاده از سری مخلوط کن در مواد داغ
تعداد حالات سرعت: متغیر ولومی
دارای پایه
طول سیم: ۱٫۸۰ متر

۸- غذاساز مایدیا مدل MJ-FP60D1

غذاساز مایدیا مدل MJ-FP60D1 دارای توان ۶۰۰ واتی که قادر است با دو سرعت مختلف فعالیت کند. دو دیسک رنده با سایزهای کوچک و بزرگ، یک دیسک رنده چیپس ساز، دیسک امولسیون ساز و خمیر زن برای این دستگاه ارائه می شود. همچنین دارای قابلیت عملکرد لحظه ای است که کمکی برای خرد کردن مواد سفت و سخت خواهد بود.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۸٫۱ کیلوگرم
پلاستیک
استیل
۶۰۰ وات
ویژگی هاخردکن (ظرف اصلی)
مخلوط کن
آب مرکبات گیری
آسیاب
خردکن کوچک
رنده ریز
رنده درشت
رنده چیپس ساز
دیسک امولسیون ساز
خمیر زن
سایر مشخصاتعملکرد لحظه‌ای (Pulse)
حجم ظرف خردکن: ۲ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک
ظرفیت مخلوط کن: ۱٫۲۵ لیتر
جنس پارچ مخلوط کن: پلاستیک
تعداد دیسک رنده: ۳ عدد
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
طول سیم: حدود ۱ متر
پایه ضد لغزش
اقلام همراه
تیغه‌ها و دیسک‌های خردکن و رنده
آسیاب ۰٫۴ لیتری

۹- آبمیوه گیری غذاساز گوسونیک مدل Gfp 730

غذاساز گوسونیک مدل Gfp 730 با امکاناتی نظیر انواع رنده، خردکن، مخلوط کن، آبمیوه گیری، آسیاب، همزن، دیسک امولسیون ساز، پوره ساز و رب ساز بدون شک یکی از کامل ترین غذا ساز های بازار است. از دستگاه می توانید با دو سرعت مختلف استفاده کنید. این محصول قابلیت شسشتشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی را دارا خواهد بود.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۸ کیلوگرم
استیل
استیل
۸۰۰ وات
ویژگی هاخردکن (ظرف اصلی)
مخلوط کن
آبمیوه گیری
آسیاب
خردکن کوچک
رنده ریز
رنده درشت
رنده نگینی
رنده چیپس ساز
رنده رشته ساز
رنده خلال کن
دیسک امولسیون ساز
پوره ساز و رب ساز
همزن
سایر مشخصاتتعداد تنظیمات سرعت: دو سرعته
عملکرد لحظه‌ای (Pulse)
حجم ظرف خردکن: ۱٫۲ لیتر
جنس ظرف خردکن: شیشه
ظرفیت مخلوط کن: ۱٫۵ لیتر
جنس پارچ مخلوط کن: شیشه
تعداد دیسک رنده: ۳ عدد
پارچ آبمیوه ۱٫۱ لیتری
مخزن تفاله با گنجایش ۲ لیتر
کاردک
مخزن غذا ساز از جنس طلق
دارای سیستم قطع کن حرارتی
دهانه ورودی بسیار بزرگ برای آبگیری میوه کامل
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
پایه ضد لغزش
طول سیم: ۱٫۳ متر

۱۰- غذاساز سایا مدل CFP-110

غذاساز سایا مدل CFP-110 قابلیت خرد کردن انواع گوشت و سبزیجات، همزن، خمیرزن، رنده، آب‌میوه‌گیری، آب‌مرکبات‌گیری و مخلوط کن دارا است. قرارگیری هم زمان پارچ مخلوط کن و محفظه خرد کن کمک خیلی خوبی برای استفاده ی بهتر از فضا و صرفه جویی در زمان خواهد بود. همچنین برای قرارگیری متعلقات جانبی نظیر تیغه‌ها و دیسک‌ها می توانید از قسمت کناری دستگاه استفاده کنید. پایه ی ضد لغزش هم از دیگر ویژگی هایی است که می توانیم به آن اشاره کنیم.

وزن
جنس بدنه
جنس تیغه
توان
۶٫۵ کیلوگرم
پلاستیک
استیل ضدزنگ
۶۰۰ وات
توانخردکن (ظرف اصلی)
مخلوط کن
آب مرکبات گیری
آبمیوه گیری
رنده ریز
رنده درشت
رنده چیپس ساز
خمیر زن
ویژگی هاعملکرد لحظه‌ای (Pulse)
قابلیت تنظیم سرعت عملکرد
حجم ظرف خردکن: ۱٫۵ لیتر
جنس ظرف خردکن: پلاستیک
ظرفیت مخلوط کن: ۱ لیتر
جنس پارچ مخلوط کن: پلاستیک
تعداد دیسک رنده: ۴ عدد
قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی
پایه ضد لغزش
صفحه خامه زن
کاردک پلاستیکی
محفظه نگهداری اقلام همراه
طول سیم: ۱ متر