جاروبرقی

آموزش استفاده از جاروبرقی


 یکی از مسائلی که در خانه باید به آن توجه داشت ، چگونگی استفاده از لوازم منزل است. داشتن این مهارت کمک می کند تا هم از لوازم منزل به خوبی استفاده کنید و هم عمر دستگاه طولانی تر شود.

برای این‌که جاروبرقی شما سالم بماند و عمر طولانی‌تری داشته باشد باید به نکاتی در این رابطه توجه داشته باشید :

جاروبرقی را همیشه تمیز نگه داشته و مواظب باشید زباله بزرگی در لوله‌های آن باقی نماند زیرا در صورت گرفتگی لوله‌ها به موتور جاروبرقی فشار بیشتری وارد خواهد شد .

هیچ گاه نگذارید کیسه جاروبرقی کاملا پر شود و همیشه قبل از این‌که کیسه کاملا پر شود، آن را تعویض نمایید .

اگر از کیسه پارچه ای (دائمی) برای جاروبرقی استفاده می کنید  آن را با آب تمیز بشویید و سعی کنید از مواد شوینده استفاده نکنید .فیلتر جاروبرقی را همیشه کنترل کنید تا گرد و غبار نگیرد . در صورتی که فیلتر جاروبرقی شما خیلی کثیف و آلوده شده است ، آن را تعویض نمایید .

از جارو کردن سطوح مرطوب با جاروبرقی‌های معمولی خودداری کنید همچنین هیچ وقت اشیا نوک تیز ، سیگار روشن و مواد آتش زا را با استفاده از جاروبرقی جمع آوری نکنید تا باعث پاره شدن لوله‌ها یا پاکت جاروبرقی نشود.

برای نظافت هر قسمت از خانه از درجه مخصوص آن استفاده نمایید. مثلا برای نظافت فرش‌ها از درجه مخصوص فرش و برای نظافت مبل‌ها از درجه مخصوص به آن استفاده کنید.از لولزم جانبی همراه جاروبرقی برای نقط مناسب استفاده کنید مثلا از کناره پاکن برای زاویه ها و درزها و از پرده و مبل پاکن برای قسمت مربوط به خودش استفاده نمائید .

جاروبرقی را بطور مداوم روشن نگذارید و هر ۱۵ دقیقه یکبار به مدت ۵ دقیقه دستگاه را خاموش کنید تا موتور جاروبرقی خنک شود .

بهتراست هنگامی که جاروبرقی خاموش است نسبت به بیرون کشیدن سیم از سیم جمع کن اقدام نمائید . هیچ وقت جاروبرقی را بشدت از طریق خرطومی نکشید این کار باعث پاره شدن بخشی از لوله جاروبرقی می‌شود . 

بعداز اتمام کار جاروبرقی را جمع آوری نموده و به شکلی که در کاتالوگ آن پیشنهاد شده نگهداری کنید ،  معمولا این حال لوله رابط به پشت و یا کف جارو متصل و لوله خرطومی به حالت آویزان قرار میگیرد .

موقع تعویض پاکت و یا نظافت فیلتر جاروبرقی ، دستگاه را از برق جدا نمائید . در صورتی که جاروبرقی صدایی غیرعادی دارد، حتما آن را به نمایندگی اطلاع دهید ولی هرگز جاروبرقی خود را به افراد غیرمسئول و غیرمتخصص نسپارید .

برای خرید پاکت جاروبرقی اینجا کلیک کنید

برای خرید کیسه دائمی جاروبرقی اینجا کلیک کنید

برای خرید موتور جاروبرقی اینجا کلیک کنید

برای خرید تمامی قطعات جاروبرقی اینجا کلیک کنید

برای خرید جاروبرقی آماده اینجا کلیک کنید

برای خرید قطعات جاروشارژی اینجا کلیک نمائید

نکات تکمیلی در مورد جاروبرقی

با مطالعه این نکات هر آنچه برای انتخاب یک جاروبرقی مناسب و کاربردی لازم دارید در اختیارتان قرار می گیرد . با دانستن این نکات می توانید بهترین جاروبرقی را خریداری کرده و از آن برای پاکیزگی خانه استفاده کنید .

قدرت مکش

بهترین جاروبرقی به لحاظ قدرت جاروبرقی ای است که میزان توان و قدرت آن بین ۱۰۰۰تا  2200 وات باشد. بهتر است از انتخاب جاروبرقی هایی با توان پایین خودداری کنید .

متناسب با قد شما

همواره جارو برقی ای را انتخاب کنید که طول دسته آن قابل تنظیم با قد شما باشد. به این صورت در زمان استفاده از آن کمتر دچار کمردرد یا گرفتگی عضلات پشت می شوید .

لوازم جانبی

سعی کنید جاروبرقی ای انتخاب کنید که ابزار جانبی مناسبی برای جارو کشیدن زوایه ها، مبلمان و پرده ها داشته باشد. به این ترتیب راحت تر می توانید تمامی گوشه و کنار خانه را با کمک آن جارو کنید .

صدای جاروبرقی

هنگام خرید جاروبرقی حتما از میزان صدای آن نیز مطمئن شوید. انتخاب یک جاروبرقی کم صدا و بی صدا در مواقعی که اعضای خانواده خواب هستند به شما کمک می کند تا از این فرصت برای تمیز کردن منزل استفاده کنید. اما همیشه به یاد داشته باشید با کوچکترین تغییر در صدای جاروبرقی، آن را به تعمیرکار نشان دهید .

فیلتربندی

برخی از جاروبرقی ها قابلیت ضدعفونی و ضدباکتری کردن محیط را دارند. این جاروبرقی ها در مقایسه با انواع دیگر کمی گران هستند اما به دلیل وجود مخزن و فیلتر ضدعفونی کننده می توانند برای افراد حساس، مبتلا به آلرژی و بیماران مبتلا به آسم بسیار مفید باشند .

روبات های تمیز کننده

جاروبرقی های هوشمند و شارژی به تازگی وارد بازار کالاهای خانگی شده اند. این جاروها به واسطه چشم الکترونیکی که دارند ذرات و خرده ریزها را به خوبی جمع می کنند ولی در تمیز کردن زاویه ها و گوشه ها چندان موفق نیستند .

سرامیک شو ها

برخی از جاروبرقی ها قابلیت جمع آوری مایعات و رطوبت را دارند. این نوع جاروبرقی هابرای جارو کشیدن سطوح سرامیک نیز مورد استفاده قرار می گیرند و در مقایسه با نوع معمولی جاروبرقی کاربری بیشتری دارند .

مایعات را جارو نکنید

مراقب باشید که از جارو برقی های معمولی که فاقد مخزن جمع آوری آب هستند، برای جمع آوری آب یا مایعات ریخته شده روی زمین استفاده نکنید . این کار موجب سوختن دستگاه و اختلال در عملکرد موتور آن می شود .

نوع کیسه ها را بدانید

جاروبرقی ها متناسب با برندی که دارند کیسه های متفاوتی برای جمع آوری گرد و خاک و آشغال ها دارند. بهترین نوع کیسه های جاروبرقی، کیسه های پاکتی و کاغذی یکبار مصرف است که بعد از پرشدن کامل دور ریخته می شود. به این ترتیب پاکسازی و تمیز کردن جاروبرقی بعد از هر بار جارو کردن ممکن می شود .

فیلترها را تمیز کنید

هر ماه یک بار فیلتر جاروبرقی خود را بررسی کرده و برای تعویض آنها اقدام کنید. میزان کثیفی، فیلتر قدرت مکندگی زباله ها را کاهش می دهد و به موتور جاروبرقی فشار می آورد .

به فکر بعدها باشید

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنید این است که لوازم جانبی دستگاه شما در بازار موجود و تعداد تعمیرگاه های مجاز برای تعمیر آن در حد استاندارد باشد .

بیشتر ازیک ربع

برای افزایش عمر جاروبرقی فقط ۱۵دقیقه به طور مستمر از آن استفاده کنید. در صورتی که برای مدت طولانی از جاروبرقی استفاده کنید، احتمال آسیب دیدن موتور دستگاه افزایش می یابد .

ماهی یک بار تمیزش کنید

ماهی یک بار تمامی لوازم جانبی جاروبرقی را از آن خارج کنید و با یک پارچه مرطوب بخش داخلی جاروبرقی، لوله و اتصالات آن را خوب تمیز کنید و اجازه دهید که یک ساعت در جاروبرقی باز بماند تا رطوبت و بوی آن کاملا از بین برود .

زاویه دار بخرید

پیش از خریدن جاروبرقی به میزان تحرک و انعطاف پذیری دستگاه در حین حرکت توجه کنید. شما باید بتوانید دستگاه را به زوایای مختلف در خانه استفاده کرده و آنجا را تمیز کنید .

موظب زباله ها تیز باشید

هرگز با جاروبرقی زباله های نمدار، خاکستر سیگار یا ته سیگار روشن، زباله های تیز و شاخ و برگ گل را جارو نکنید. این کار موجب آسیب دیدن لوله خرطومی و بخش های داخلی جاروبرقی می شود .

برای خرید پاکت جاروبرقی اینجا کلیک کنید

برای خرید کیسه دائمی جاروبرقی اینجا کلیک کنید

برای خرید موتور جاروبرقی اینجا کلیک کنید

برای خرید تمامی قطعات جاروبرقی اینجا کلیک کنید

برای خرید جاروبرقی آماده اینجا کلیک کنید

برای خرید قطعات جاروشارژی اینجا کلیک نمائید